Kim jest Jakub Kliszcz

Kim jestem? Przede wszystkim pasjonatem. Po drugie lekarzem weterynarii, którego nie martwi gdy ktoś nazywa go weterynarzem. W końcu niegłupim gościem z własnym zdaniem i dużą ilością pomysłów.
Nazywam się Jakub Kliszcz.

Studia weterynaryjne w Warszawskiej SGGW skończyłem w 2008 roku. Przez cały okres nauki praktykowałem wyłącznie z małymi ssakami i od razu po studiach zacząłem pracować w przychodni dla takich właśnie zwierząt. Z początku przyjmowałem wszystkie gatunki gryzoni oraz króliki jako lekarz internista, a większość gatunków, które leczyłem, sam hodowałem w domu.

Obecnie zajmuję się wyłącznie stomatologią zachowawczą i operacyjną. Jestem autorem książek oraz artykułów w prasie branżowej, głównie o tematyce stomatologicznej. Wykładam dla studentów oraz tworzę i organizuję szkolenia dla lekarzy weterynarii. W moim dorobku są również wystąpienia na międzynarodowych konferencjach oraz cykliczne wykłady zagranicą.

Przez lata związany byłem z Warszawską weterynarią, ale w 2020 roku, tuż przed pierwszą pandemią koronawirusa, osiadłem w Gdańsku i tu zapuszczam coraz głębsze korzenie.

Jeśli interesuje Cię moja biografia i masz ochotę poznać mnie bliżej, zapraszam na stronę nr 2, gdzie znajduje się subiektywnie zabarwiona opowieść o mojej drodze do tu i teraz…